COMPETITEUR |
CLASSEMENT |
SCORE (Db) |
CATEGORIE |
Océ Laboudie |
1 |
171,7 |
Ministreet |
Team Mouki |
2 |
171,3 |
Monster |
Richou |
3 |
170,7 |
Monster |
Nid Dor |
4 |
169,3 |
Ministreet |
Laurenttrix |
5 |
168,5 |
Ministreet |
Dr Ground Zero |
6 |
167,5 |
Super Street 1-2 |
Team Kove Audio ( G ) |
7 |
167,4 |
Super Street 1-2 |
Team Dd Belgium ( B ) |
8 |
162,3 |
Super Street Nw |
Team Spl Dynamics Ludo |
9 |
162,1 |
Super Street 3-4 |
Team Ground Zero – Gregory |
10 |
160,6 |
Super Street 3-4 |
Auguste Jenner |
11 |
159,3 |
Extreme 3+ |
Team Ground Zero – Joel |
12 |
158,8 |
Extreme 1-2 |
David Fierret |
13 |
157,5 |
Extreme 1-2 |
Tony Lemaitre |
14 |
157,1 |
Super Street Nw |
French Flex Team |
15 |
157 |
Monster |
Team Ground Zero – Thibaut |
16 |
156,2 |
Super Street 1-2 |
Limé Gazz La 971 |
17 |
156,1 |
Extreme 1-2 |
Payet Vincent ( R ) |
18 |
156,1 |
Monster |
Alexandre Nicolas |
19 |
156,0 |
Super Street 1-2 |
Fabian Stäger ( CHF ) |
20 |
155,9 |
Extreme 3+ |
Cedric Maioli |
21 |
155,6 |
Super Street 3-4 |
Team Spl Dynamics Frederic |
22 |
155,6 |
Extreme 3+ |
Cedric Maioli |
23 |
155,5 |
Super Street 1-2 |
Team Spl Dynamics Frederic |
24 |
155,5 |
Extreme 3+ |
Team Spl Dynamics Frederic |
25 |
155,3 |
Monster |
Team Audio Stream ( CHF ) |
26 |
155,2 |
Super Street Nw |
Emmanuel Peres |
27 |
155 |
Super Street Nw |
Fontaine Didier Odr ( R ) |
28 |
155 |
Extreme 1-2 |
Eddy Ferirach |
29 |
154,6 |
Extreme 1-2 |
Mergy Stephane ( R ) |
30 |
154 |
Monster |
William Lapaille |
31 |
154 |
Extreme 1-2 |
William Lapaille |
32 |
154 |
Extreme 3+ |
Cedric Segalla |
33 |
153,7 |
Street B |
Raphaël Debade |
34 |
153,6 |
Street Stock 4k |
Mathieu Jonzo ( R ) |
35 |
153,4 |
Monster |
Jean-baptiste Niedziela |
36 |
153,3 |
Extreme 1-2 |
Laetitia et Julien |
37 |
153,3 |
Super Street 1-2 |
Jean-baptiste Niedziela |
38 |
153,2 |
Super Street 1-2 |
Mathieu Sadin |
39 |
153,2 |
Street A |
Peter Augustijnen ( B ) |
40 |
153,2 |
Street Trunk |
Jocelyn Jebane ( R ) |
41 |
152,7 |
Street B |
Olivier Tribot |
42 |
152,6 |
Street Stock 4k |
Jan Lewandowski |
43 |
152,5 |
Street B |
Benard Ulrich ( R ) |
44 |
152,1 |
Monster |
Team Rf – Laure Bruno |
45 |
152,0 |
Street Stock 2k |
Cece Le Cingle |
46 |
151,9 |
Monster |
Pascal Dillmann |
47 |
151,7 |
Super Street 1-2 |
Franck Jotz |
48 |
151,5 |
Street A |
Homer 54300 |
49 |
151,3 |
Monster |
Nicolas Loiselle |
50 |
151,3 |
Super Street Nw |
Refer Tnf |
51 |
151,2 |
Super Street 3-4 |
Frederik Schelstraete ( B ) |
52 |
151,1 |
Street Stock 4k |
Pezi Car Audio Enno ( G ) |
53 |
150,9 |
Street Stock 4k |
Eric Ebener |
54 |
150,8 |
Super Street 3-4 |
Julien Tabarin |
55 |
150,6 |
Super Street Nw |
Dimitri Tavea ( R ) |
56 |
150,5 |
Monster |
Team Cbv Bruno ( R ) |
57 |
150,4 |
Super Street Nw |
Team Ground Zero – Simone |
58 |
150,3 |
Street Stock 1k |
Isabelle Schoonbaert Laboudi |
59 |
150,2 |
Extreme 1-2 |
Chane ( R ) |
60 |
150 |
Extreme 1-2 |
Valery Hercka |
61 |
150,0 |
Street Stock 4k |
Team Mouki Seb |
62 |
149,9 |
Street Stock 4k |
Hervé Fourré |
63 |
149,6 |
Street Stock 4k |
Julien |
64 |
149,6 |
Super Street Nw |
Hervé Fourré |
65 |
149,4 |
Street Stock 2k |
Wesley Willem ( NL ) |
66 |
149,4 |
Street Stock 2k |
Rctc27 |
67 |
149,3 |
Super Street Nw |
Sylvain Team Tqm |
68 |
149,1 |
Street Stock 1k |
Philippe Sencier |
69 |
148,9 |
Super Street Nw |
Team Fft Nico |
70 |
148,9 |
Extreme 1-2 |
Team Spl Dynamics Ludo |
71 |
148,9 |
Street Stock 2k |
Clain Yvan ( R ) |
72 |
148,8 |
Super Street Nw |
Sylvain Team Tqm |
73 |
148,6 |
Super Street 1-2 |
Fontaine Anthony Odr ( R ) |
74 |
148,3 |
Monster |
Laurent Tricart |
75 |
148,3 |
Street Stock 2k |
Julien Voinot |
76 |
148,2 |
Street Stock 2k |
Dany Govin |
77 |
148,1 |
Street Stock 2k |
Fontaine Anthony Odr ( R ) |
78 |
147,8 |
Extreme 3+ |
Dylan Castro |
79 |
147,7 |
Super Street 1-2 |
Frederic Samson |
80 |
147,7 |
Super Street Nw |
Mahieu Jonzo ( R ) |
81 |
147,7 |
Monster |
Romano ( B ) |
82 |
147,6 |
Street Stock 4k |
Valery Hercka |
83 |
147,6 |
Super Street 1-2 |
Romolo Nicolas ( B ) |
84 |
147,4 |
Street Stock 2k |
Davide Audio Stream ( CHF ) |
85 |
147,3 |
Monster |
Jean-christophe Gavel |
86 |
147,3 |
Street Stock 4k |
Isabelle Schoonbaert Laboudi |
87 |
147,2 |
Street Stock 1k |
Gregory Bazaline ( R ) |
88 |
147,1 |
Monster |
Perrier Jerome |
89 |
147,1 |
Super Street 1-2 |
Marcucci Maximilien |
90 |
147 |
Extreme 1-2 |
Isabelle Schoonbaert Laboudi |
91 |
146,9 |
Super Street 1-2 |
Josephine Eddy ( R ) |
92 |
146,9 |
Monster |
Team Nlc – Michel |
93 |
146,9 |
Street Stock 1k |
Nicolas Lacouture( R ) |
94 |
146,5 |
Monster |
Wilfrid Gastellier ( R ) |
95 |
146,5 |
Street Stock 2k |
Angel Titi |
96 |
146,0 |
Extreme 1-2 |
Spl Sound Car |
97 |
145,9 |
Street Stock 1k |
Frank Kleinhans ( G ) |
98 |
145,6 |
Street Trunk |
Yannick Bourbon 974 |
99 |
145,5 |
Street Stock 2k |
Rachel – Tiffany |
100 |
145,4 |
Street Stock 2k |